Mom’s Column: Як сподобатися ВСІМ. Лайфхак для мам (і не тільки)

100[Це – жартівливий пост, іронічний там, і все таке; під час його написання моральний, фізичний і соціальний стан жодної мами не постраждав 🙂 ]

Напевно, цей пост треба було почати зі слів: ШОК! СЕНСАЦІЯ! МАКСИМАЛЬНИЙ РЕПОСТ!!! – бо от ще кілька хвилин тому ви й не думали, що сподобатися всім (ну практично всім) – можливо, а я вам скажу – є один перевірений, 100%-ний спосіб, уявіть собі!

Отож, готові? Щоб подобатися всім-всім; щоб про вас ніколи не говорили паскудностей (і в очі, і навіть – бог ти мій! – поза очі); щоб були до вас доброзичливими і не закочували очей при згадці про вас… вам має бути по-справжньому, інтенсивно, якісно хупогано. При чому, практично весь час! Навіть бажано – гірше від усіх! Було б ідеально, якби вам не щастило практично ні в чому – і з вигляду ніяка, і чоловік мало заробляє, і свекруха стерво, і не щастить регулярно (сусідів, наприклад, топите через тиждень), і взагалі. А квартира? А зачіска?! А діти?! Одне одного нечемніше (а старший малий ще й двієчник).

Коротше, уявіть собі такого персонажа – домалюйте йому якісь ще більш креативненькі “-не”, і ви не зчуєтеся, як і самі щиро проникнетеся до нього (чи до неї) симпатією. Насправді, так приємно когось вчити життя чи зітхати над чужими невдачами, а думати: “Хух, добре, що це не я!”.

І зовсім інша справа – якщо у вас все класно. Особливо, якщо ви самі про це знаєте, і не ниєте. А тепер ще ці фейсбуки і інстаграми – та всі навколо ніби спеціально намагаються заробити рейтинг ненависті! Та майте совість – та дайте хоча б якийсь шанс своїм знайомим вас поважати – скажімо, паскудно підстрижіться, наберіть десять кілограмів чи хоча б розкажіть, який ваш чоловік насправді-то козел 🙂 

Ну, ви зрозуміли: хочете бути загальним улюбленцем – ні на секунду не виходьте з мученицьких амплуа. Ви маєте бути постійно втомленою, вам має нічого не хотітися, у вас мають бути синці під очима, і вічне німе питання в погаслих очах: “ЗА ЩО?”. У вас принципово нічого ніколи не має виходити, про якісь там смішки забудьте взагалі; хіба що ваші жарти будуть  сповнені глибокого цинізму і зневіри.

Особливо – якщо ви молода мама. Молоді мами (тобто, мами дітей до семи років) переважно викликають багато позитивних вражень у всіх оточуючих – вони не досипають, ті діти постійно ревуть, толком нікуди не вийдеш, постійно ці противні памперси, половина волосся вилізла, а ті зайві двадцять кілограмів після пологів так нікуди і не зникли!

Хрестоматійна молода мама – це загнане життям біднятко, о, які вони прекрасні і класні, як їх хочеться підбадьорити! Допомогти (словом, ясно, бо ж на діло нема часу, ви й так ще не всю стрічку ФБ перечитали і не всі фотки на Інстаграмі залайкали). Сказати щось обнадійливе, типу: “Бідна ця Дашулька/Олюнька/Наталюся, як з хреста знята, коли вже ті діти виростуть?!”. І так ще “розуміюче” і “симпатизуюче” похитати головою. Це про вас?! Єс, бінго, ви на правильному шляху – і не смійте все встигати, класно виглядати, цвісти і пахнути в своєму материнстві.

Блін, написала це – і навіть самій стало якось незручно. “Цвісти і пахнути”, господи! [закочую очі] Та молоді мами мають безкінечно жалітися на життя або хоча б втомлено мовчати.

Слухайте, так цікаво – це така чисто-українська любов до стражденництва? Терпіти не можу цих всіх “а от в Євро-о-опі” чи “закордоном такого нема-а-а”, але ось конкретно по цьому питанні: за межами класичної України 🙂  все якось і справді лайтовіше і простіше. Досить переглянути парочку блогів чи інстаграмів французьких, американських чи німецьких мамів. Там ніхто особливо не страждає – і ніхто не рве задницю, щоб “дати дитині все!”, а самому здохнути. І там не такі чіткі рамки того, що мама (особливо молода мама) – мусить, має чи зобов’язана.

Навіть за базове право всіх дітей – ГВ – в нас не дуже-то агітують: парадоксально, але в нас мама – молодець, якщо вона вийшла на роботу до року дитині (бажано – вимушено, і бо чоловік погано заробляє, ви ж пам’ятаєте?). Та й взагалі, в нас все, що роблять мами (якщо тільки це не приносить мамі втому і  безнадію) – неправильно.

А найгірше – якщо ви маєте наглість кудись вийти без дитини. Господи, це ж наскільки нелюдом треба бути – так знущатися з бідного немовлятка і з тих, з ким його залишили? І все ради чого? Шопінгу? Порядна мама не купує собі нічого – все дитині! Хіхоньок-хахоньок з подружками? О-о-о, мало дитина вимордовує, раз тобі ще до сміху! Манікюр, пілінг, перукарня? Ну це взагалі ноу коментс. Ваш рейтинг ненависті виріс до максимуму і пульсує!

Коротше, дорогі мами, і ви, нормальні, виспані, люди, також : ) Якщо хочете подобатися всім – постарайтеся бути максимально нещасними. І на запитання: “Як справи?” – відповідь: “Чудово, дякую!” залиште підручникам з англійської. Ви маєте впевнено і блискавично відповідати: “ПАРШИВО!” – і не моргнувши оком, перерахувати як мінімум десять-п’ятнадцять особливо паршивих пунктів зі свого життя за останній тиждень.

Клас- я вам вже заздрю, якщо ви все це провернете максимально правдоподібно, нікому не повернеться язик обісперемити вам кістки 🙂 Вам ж насправді не все одно! ; )

 

Що думаєте про цей пост? Дуже цікаво!

Scroll Up