Mom’s Column: Чому Сонячний Зайчик не змінив аву у підтримку грудного вигодовування?

mamas (1)

І в останній день Тижня Підтримки Грудного Вигодовування, я планувала написати пост про ГВ після року. Але склалося так, що актуальніше буде написати невеличкий пост-роз’яснення.

Всі, хто мене знають, знають і те, що мама Даша “за” грудне вигодовування всіма руками-ногами і грудьми також 🙂 Свою дитину я планувала годувати грудьми відразу, і попри всі труднощі, таки це зробила (і продовжую робити). Детальніше про це є аж ціла “Сага…” – можете прочитати.

Я завжди намагаюся донести всім потенційним “годувальницям” про те, що ГВ – це не “кращий метод”, а “єдиний нормальний” спосіб годувати свою дитину. Я хочу, щоб ВСІ мами серйозно поставились до цього процесу, і  зрозуміли нарешті, що годувати грудьми це те, що ти мусиш робити (як мусиш народжувати, якщо вже завагітніла).

Але окрім ГВ, я маю ще один важливий пункт, який завжди відстоюю – ніхто не ідеальний. Всі помиляються. Мами також. І ніхто не заслуговує на осуд чи приниження.

Ок, ми, мами, що “просувають” ГВ в маси, можемо звертатись до мам на старті – які ще не народили, які ще не розуміють, які ще ставлять запитання. Ми можемо звертатись до жінок в принципі, і до дівчат, які ще тільки в далекому майбутньому планують стати мамами.

Але є дуже багато мам (і  знаю, що серед сотень підписниць мого блогу є багато таких мам теж) – які не годують дітей грудьми. Які або годували мало, або не годували взагалі, або не могли, або не вийшло, або було так боляче, що аж занадто, або затиснуло оточення (не всі достатньо сильні, щоб боротись), або – буває і таке – просто не хотіли.

Звичайно, на мою приватну думку, так  не має бути – і цього варто б “хотіти”, і за це варто б “боротися”. Але, гайз. Маємо що маємо: є повно люблячих мамів, які не годують або не годували в минулому, діток грудьми. Думаю, максимум, що можу зробити я, як автор мамоблогу, це подати побільше корисної інформації. Заохотити. Надихнути. Але я не хочу влаштовувати баталій на тему ГВ. Не хочу докоряти, не хочу повчати і не хочу принижувати мам, які (та байдуже, з яких причин!)  – не годують грудьми. Мами теж люди. І вони теж помиляються. І всі мами мають право називатись “чудовими” (за рідкісними винятками, з якими вже працюють органи соціальної опіки).

Мене нещодавно запитали, чому СанніБанні не змінила аву на “I Support Breastfeeding” (“Я підтримую ГВ”). Чесно – я не змінила аву зовсім не з якихось “політичних” мотивів (я просто була зайнята підготовкою постів, на фоні купи інших мамівських турбот, і якось не звернула увагу на це). Але після запитання, я задумалась.

Чому я не змінила аву?  

По-перше, підтримувати і пропагувати ГВ я можу не лише авою, це маленька дрібничка лише, на фоні купи постів і лінків від мене. По-друге, я не дуже б хотіла поділяти мамів на два “годувальні” табори “за” і “проти”. Тому що мами – це не лише ті, що ще стоять на перехресті вибору “годувати чи ні” – а й ті, що вже зробили свій вибір, і навіть якщо він помилковий, я не думаю, що вічна тінь вини “я погана мама” буде корисною для їхніх діток.  Так, погоджуюсь, ава, яка свідчить, що ви таки ЗА грудне вигодовування – це ще не розпалювання війни, і я як просто мама, з радістю б додала підпис собі на фото (якби не забігалась). Але СанніБанні – це не лише я. Це сотні інших мам. І всі вони різні.

Я поважаю всіх мам, і навіть тих, з якимись в чомусь не згідна, всім бажаю успіху, і всім бажаю процвітання і здорових діток. Всім, хто ще може щось змінити – годуйте! А хто вже ні – любіть своїх діток. І всі мами разом – любіть СЕБЕ! Бо дітям потрібні щасливі мами, а не мами-з-комплексом-вини 🙂

P.S. І про годування після року. Я вже розповідала, що просто люблю ГВ, тож зараз – тільки сухі цифри і факти (джерело – традиційно, UNICEF):

“На другому році життя дитина на грудному вигодовуванні отримує в добу приблизно 500 мл материнського молока. Ця кількість забезпечує потребу в білку на 43%, в кальції – 36%, у вітаміні А – 75%, в фолієвої кислоти – 76%, у вітаміні В12 – на 94% і у вітаміні С – на 60-80%. Грудне молоко дійсно змінює свій склад, пристосовуючись до потреб дитини. Зростає кількість імуноглобулінів, вони накопичуються в організмі і захищають його навіть після отучения від грудей.

Чим довше годують дитину грудьми, тим менша ймовірність неправильного формування прикусу і виникнення карієсу. При грудному вигодовуванні до 1,5-2 років у дітей вкрай рідко виникають стоматологічні і логопедичні проблеми». 

І на останок – моє улюблене дотепне і прикольне відео, слоган якого: “Немає значення, у що ми віримо. Найважливіше те, що ми батьки”. Тру! 

Що думаєте про цей пост? Дуже цікаво!

Scroll Up