10 мінусів хорошого тата

Я дуже щаслива, що останнім часом концентрація хороших татів на 1 кілометр квадратний стає все більшою 🙂 І хай кожна мама якось по-своєму трактує “хорошість” тата своїх дітей (я можу говорити тільки від імені мам і дружин, діти хай про своїх татів скажуть самі) – так от, хай для кожної мами це щось інше, кожна думка має право на життя.

Але якщо узагальнити – хороший тато це не якийсь міфічний персонаж, що робить зі своїми дітьми щось неймовірне. Це просто людина, активно залучена у життя своїх чад. Десь на стільки ж, на скільки залучена мама (таких мам чомусь вважають не “хорошими” – а “нормальними”. Несправедливо якось виходить, правда?). 

Так  от – до Дня Татка я вирішила трохи пожартувати. Всі обожнюють гарних татів, зізнаються їм у любові та пишаються ними в соцмережах. Класно, так. Але як же бути матусям, чиї чоловіки не такі турботливі тати і не такі залучені у батьківство, як би хотілося?

Дівчата – бути мамою хорошого тата також не мед 😉 І в кожній ситуації є свої плюси і свої мінуси.

Поїхали!


96МІНУС №1: 

Щоб діти любили маму так само, мамі треба вилізти зі шкіри. Так-так, я знаю про що кажу. Тати в більшості сімей і так мають певну фору, тому що переважно, вони на роботі, зайняті і їх немає дома частіше, ніж мам (особливо в ранньому віці). І прихід тата стає святом, яке завжди з тобою (з тобою – пом’ятою, нервовою мамашкою, яка тільки що відтанцювала свій шаманський танець з бубном, висаджуючи дітей на горщик чи змушуючи спакувати нарешті вже прокляте броколі).

Тато приходить ввечері, і навіть якщо він зовсім не поспішає змінити маму на її мамському посту, йому раді всі. А кого бачимо рідше – того й любимо більше. Тому, якщо тато ще й попався хороший (такий, що любить займатись дітьми) – мамі доведеться несолодко.

Мама відійде на другий план. А це образливо, справді. До сліз 🙂

МІНУС №2: 

Ти не зможеш пожалітися на свого чоловіка своїм подругам, вашим спільним друзям і навіть своїй мамі.

Бо поки ти зі сльозами в горлі видушуватимеш, як він з тобою погансько поступив, вони недовірливо косуватимуть у куток, де ВІН читає казочку твоїй принцесі.

І це додасть йому балів. А тобі – забере.

МІНУС №3

Він дістане тебе своїм втручанням! Всі знають історії про бабусь, які нав’язують (або тихо дезертирять) виховання ваших же дітей. Окей, єс, всі погоджуються, що бабуся іде в сад, а весь світ підтримує маму, бо це ж її діти. Але з татом ситуація вже не така однозначна – це також його діти, а там де двоє людей, якими б співзвучними вони не були, рано чи пізно виникають конфлікти. 

І якщо бабусю ти просто не слухаєш, з татом так не вийде. Тато кидатиме на тебе гнівні погляди за зайвий цукерок дитині (навіть якщо ви обоє проти цукерок, ти можеш бути менш радикальною, допустимо, а чоловіки переважно тяжіють до категоричності). Тато почитає тобі (мамі!) двогодинну лекцію про зубну пасту, яка назавжди зіпсує дитині все життя, якщо вона проковтне бодай один міліграм.

Тато може бути не згоден з вами по сто тридцяти тисячах пунктів – із ним доведеться рахуватися. Погодьтеся, це не так легко!

МІНУС №4

Хороший тато мимоволі створить вам ампула “такої собі мами”.

Тому що хороша мама має в гостях має бігати за малюком, вночі сама прокидатися до малюка чи одноосібно годувати його сніданками, а якщо це робить тато… Кгхм… Вам нічого не скажуть, але точно приведуть у приклад якусь знайому, якій “так не пощастило”. І яка “зі всім справляється сама”. 

І у вас буде один вихід – попросити повний келих вина. І тоді вам взагалі гаплик.

МІНУС №5

Не знаю, як його назвати одним словом, але ви самі зрозумієте, про що я, коли ваша дитина вперше дасть вам ляпаса і скаже “Не ти!!! А тато!”.

І тоді вам буде не в кайф вже ні те, що ви зможете законно пробайдикувати годування чи вставання вночі. І поки ці два голубки мирно туркотітимуть, ви будете сидіти в кутку, обійнявши коліна, і думаючи щось типу “Ні, я не ревную… Я навпаки, рада, що у неї класний тато…

Але ж я її народилаааааааа….”

МІНУС №6

Переважно, каса в кого, в тата, особливо у ці перші декретні роки. А в кого каса, той король, хай би в якій інтелігентній і високодуховній сім’ї ви росли.

Тато купить ляльку і машинку, а мама зі своїми горщиками і буквами вже дістала. Тому на питання, з ким іти гуляти, діти радісно кричать “З татооооом!” – а мама, яка вже спіймала свій дзен (після попередньої ситуації Мінусу №5) – радісно махне рукою “Та прапор вам в руки!!!” і зі спокійною совістю іде розважатись.

Прасувати білизну.

МІНУС №7

Як би там не було, мама доклала фізично більше зусиль, аби нею стати. І це все ок, але якщо на ГВ ти була №1 без варіантів, то із завершенням ГВ, ти дуже швидко стаєш “простолюдинкою” 🙂

Іноді це все обертається годинами душевних мук на тему “Я ж її народжувала… Я ж її виношувала… А ці години переймів?! А мої бідні груди! А моя фігура! Я стала мамою в таких муках, а він о 23:34 ще був собі просто чуваком, а о 23:35 став татом, та де ж справедливість?”. Звісно, любляча дружина і мати в голос не наважиться про це сказати, і – люблячи обох – таки більше порадіє за своє дитя і коханого.

Але не тоді, коли доведеться вибирати новий купальник на літо!!! Жартую. А хоча ні.

МІНУС №8

Всі дитячі причандалля – від ліжечка до візка – доведеться обирати так, щоб було зручно обом.

Мій чоловік вищий за мене на 20 сантиметрів, і важчий чи не вдвічі. Тож ліжко ми купили з бильцями мені по груди, а візочок – татові по пояс.

І доки терпіти такі неудобства, скажіть мені?)

МІНУС №9

Раз він так активно бере участь у догляді за малюком, то й право відстоювати своє має таке ж.

Варіанти “Я мама і я так сказала!” тут не пройдуть – бо він тато, і він так сказав, діє також. А хто там каже, що на всі рішення є компроміс, ніколи не був у шлюбі більше року. І є рішення, які не мають компромісів, або якщо такі і знаходяться, то після битв, епічніших ніж битва на Іссі. Хтось здається, і це часто будете ви.

Як нелегко здаватися, будучи мамою, знають всі. Бо ж мама знає краще 🙂

МІНУС №10

Каждого, каждого Дня Батька доводиться вигадувати щось цікаве, бо якщо вже “такого тата” не привітати з його святом, то прямо таки не знаю.


А якщо серйозно, хороший тато – це люблячий тато. Це навіть не так важко, просто незвично – у нашому відсталому суспільстві (але такому, що вже рухається вперед, це тішить!). А отже – звідси висновок – що хороший тато, це тато, який не боїться стереотипів. Не боїться, що його засміють, не так сприймуть, “не зрозуміють” чи ще якась відстала фігня.

Хороший тато – це не про якісь особливі вроджені таланти чи скіли, це – у наших реаліях – про прогресивність і свободу від стереотипів. Люблять своїх дітей всі – мова іде якраз про те, що ЛЮБОВ – це не поцілунок перед сном, не підкидання до стелі раз на тиждень і не “ну що, вибирай собі, що хочеш у всьому магазині!”.

Любов – це купа роботи, це постійна участь і зацікавленість у всіх моментах життя свого чада. Між татом, який купив машинку на пульті, і татом, який щодня вчить дитину чистити зубки, любов – це останнє. А якщо він ще й машинку на пульті купив, то взагалі молодець.

Я хочу трошки розрядити ситуацію і пожартувати про це свято, про День Батька: всі дуже трепетно до нього ставляться, і правильно. Але світ врятує почуття гумору, правда?

 

Scroll Up