Харчування мами після пологів

харчування, мама, пологи

 

Що має їсти новоспечена мама? Тим більше на ГВ! Мами, свекрухи та педіатри найчастіше складають приблизно ось таке меню:

Сніданок – 200 грам вареної курки, 500 мілілітрів чаю для лактації без цукру

Ланч – 50 грамів сухариків, 200 грамів води

Обід – 150 грамів вареної гречки без солі. 500 мілілітрів чаю з молоком без цукру

Вечеря – 100 грамів сухариків, 1 літр чаю для лактації

Що, серйозно?! Це раціон годуючих мам відразу після пологів? Ахаха – та ясно, що ні!

Це – раціон спеціально для тих, хто хоче впасти в депресію, мріє про темні кола біля очей і готується до того, щоб перетворити своє материнство на справжнє випробування. Для всіх решту мам-початківців раджу забути про всі ці старорежимні і позбавлені глузду настанови, і після пологів їсти… ем, ну я чесно хотіла написати “все!”, але знаю, що “все” можуть зрозуміти по-різному. Тому все ж таки, доведеться трохи розсусолити цю тему.

Отож. Що можна їсти годуючій мамі?

Народивши свою першу дитину, і залишившись один на один з власною мамою, свекрухою, педіатрами та Інтернетом, я дізналась приблизно 567 варіантів денного меню для годуючих мам. І значну частину їх я випробувала на собі.  В перші тижні після пологів я чесно їла варену гречку і запивала гидким лактаційним чаєм, і в результаті, мені хотілося тільки одного: ВБИВАТИ. 

У цей і без того нелегкий період життя,  ходити вічно голодною (я вибирала краще бути голодною, ніж запихати у себе ще хоч ложку проклятої гречки) – це, чесно, екстрим. Я була настільки замотана-забігана-шокована всім, що відбувалось, що просто не вникала і не шукала інформації, аж поки мені одна досвідчена мама не сказала просту річ. Що можна їсти все – але без відвертої хімії. І не обжиратись! Це важливо.

  •  А домашній медівник можна? – спитала із сумнівом моя мама 

–  Можна, звичайно. – сказали нам. – Тільки бажано домашній!

Я побачила світло в кінці тунелю. Досі пам’ятаю той божественний медівник, перекладений кремом з домашньої сметани. Ммм… Неймовірно! Ніколи більше мені так не смакувала їжа, як тоді. І я почала поволі їсти майже все: крім хімії, трансжирів, алкоголю і чогось явно алергенного (хоча досі пам’ятаю свій “перший” Снікерс, який я пакувала прямо за рогом магазин, як той злодій)

Так от – у малої за 1,5 року ГВ не було реакції майже ні на що (тільки одного разу, у 8 місяців, у неї була висипка через аджику, так от, аджики я не їм). Ще я довгий час не їла капусти – тільки тому, що мені самій чомусь від неї було недобре, ну і солодощі почала спокійно наминати десь аж після півроку. Так, щоб об’їдатись і валятись, як личить кожній дамі у період ПМС чи гіпотоніку під час магнітних бурь (як буде “буря” в однині?). Ну тобто, заїдати зефір шоколадкою, і не думати ні про що. Щоб взагалі вже без гальм, коротше 🙂 Про ЗОЖ чи схуднення поговоримо в іншому пості, тут – лише про “дієту годуючих мам”. Одним словом, Віці все було ок – вона у мене смаглява, такі діти рідко схильні до алергій, і я всі потенційно небезпечні продукти (як полуницю, кавуни чи каву) спершу перевіряла маленькими дозами.

Одним словом, це мій досвід, у когось дітей обсипає від полуниці, у когось – пучить від кукурудзи, і так, на ГВ (особливо, якщо це повне ГВ – до півроку) треба бути розумно обережною. Але дієти і якісь особливі обмеження – це, мені здається, придумали, щоб мамську жертовність перетворити прямо на культ якийсь 🙂 

І до речі –  навпаки, на ГВ треба добряче їсти, як мінімум, + 500 кілокалорій до денної норми (а це для середньої жінки – 1800-2500 калорій, залежно від зросту і ваги). Ви врахуйте, що дитина “забирає” у вас калорії разом з молоком, ви погано спите, дуже багато крутитесь, та ще й мотаєте серйозні кілометражі з візком. Годуюча мама має мати силу – і бере її з їжі! Жирність молока особливо не залежить від вашого раціону – цим природа керує сама, без вашого оперативного втручання (і втручання вашої всезнаючої бабці чи сусідки теж). Але витривалість мами – так, тому тримайте себе в силі доброю, смачною і ситною їжею 🙂

Кількість питва також прямо не впливає на кількість молока – швидше, воно краще прибуває із теплом, розслабленістю і спокоєм мами. Тож замість давитись лактаційними чаями – випийте улюблене гаряче какао, послухайте хорошу музичку  чи прийміть теплий душ 🙂 

І все у вас буде добре! Смачного! 

Що думаєте про цей пост? Дуже цікаво!

Scroll Up