Топ-5 іграшок і лайфхаків з ними, від року до двох

Ну все – вітаю – настали ті часи, коли вся хата – пардон – зас*ана кубиками, пупсами і  уламками невідомо чого, які з’являються з-під землі, знову і знову. У вас – дитина від року до двох, і якщо ви любите, щоб все лежало на своїх місцях, сядьте в кутку, обійміть коліна і виплачтеся. Такого не буде. Ще, принаймні, років три 🙂

Хочу поділитися з вами кількома лайфхаками, як вижити у цьому іграшковому апокаліпсисі, і не збожеволіти.

Отож! Найперше – і найважливіше! – переберіть всі ці гори іграшкового сміття, і безжально викиньте все, чим ваша дитина не грається, що вже давно стало травматичним, і що давно вже нікому не потрібне. Я впевнена – такого добра набереться у всіх: ми всю дорогу намагалися купувати іграшки за принципом “краще одна дорога, ніж 10 штук дешевого лайна“, ну і взагалі, не особливо фанатіли від закидуванням дитини всіма можливами причандаллями з іграшкових магазів, але й у нас непотребу назбиралось три порядні мішки.

Отож! Перший лайфхак – геть зайве, хай у зоні доступу залишаться кращі з кращих! І переможцями в номінації “найкращі іграшки після року” єєєє….

Processed with VSCO with c1 preset

1. НОЇВ КОВЧЕГ

(іде окремим пунктом, як Топ Всіх Річних Іграшок у рейтингах Батьківства і Людоньок, порадьте :))

Божественна іграшка! По-перше, вона складається з цілої купи окремих маленьких іграшок (Ноя і фігурок звірів) – якими можна чудово гратися і просто так. Ну і всі ці базові поняття – типу “коника”, “свинки” чи “овечки” – з Ноєвим Ковчегом засвоюються на ура. Як і звуки, які вони видають 🙂

По-друге, Ноїв ковчег від КіддіЛенду зроблений дуже якісно і круто, а ще краще озвучений українською. Чого варті записані пісеньки і віршики для кожної тваринки 🙂 Маєте похресника-племінника-дитину, якій не знаєте, що подарувати на рік? Даруйте Ноїв ковчег! Всі будуть задоволені 🙂

Processed with VSCO with c1 preset

2. Ляльки всіх форматів

При чому, в хід ідуть як і всілякі “прокачані” ляльки-пупси з “ласунчиками” і вмонтованими в животиками  пісеньками, так і будь-які мінімально схожі на людей істоти (наприклад, м’які іграшки всіх форматів чи принцеса Валерія зі своїми поні).

Не знаю, як у хлопців, а у Віки мамусячі інстинкти проявляються серйозно. Вона їсть завжди тільки в “компанії” улюблених іграшок, і кожною ложкою треба “годувати” цілу орду, а ще поїлкою вона періодично напоює всіх, в кого хоча б якось намальований рот.

Найулюбленіший пупс Віки  – це Зузя, вона розмовляє, співає пісеньки, і має дурник; і хоча у Віки з дурниками стосунків не склалося, запихати Зузі дурник до рота вона любить, вміє і практикує. Ще у неї був пупс Ромчик, якого вона називала Моко, і він був “вуличним” варіантом. До речі, у нас майже найходовіші іграшки продубльовані для походів з ними на вулицю 🙂 Просто для того, щоб не мити їх щоня і не переживати, якщо щось загубиться чи зламається.

3. Конструктори і пазли

Processed with VSCO with c1 preset

У нас був ранній конструктор від ФішерПрайс, який Віка любила просто перебирати, парочка дерев’яних (такі всі еко і краса, але чомусь не дуже популярні у безпосереднього юзера). І на півтора року їй подарувала бабуся трохи “доросліше” Лего Дупло. Так от, “кабіки” складати Віка вміє вже сама, просить про це всіх інших, а найбільше їй подобається це все діло розкидати по всіх кімнатах зі страшенним гуркотом із коробки. Взагалі, кубики створені для того, аби вчити кольори, це раз, і гратися ними разом з дорослими (це два). Тобто – навіть найнекреативнішим дорослим буде досить цікаво ліпити з них хатки-гаражі та все, чого душа забажає. А це немаловажливо!)

4. Візки та інший траснпорт

Processed with VSCO with c1 preset

Це просто ПРИСТРАСТЬ Віки! В неї є з три візочки, якими вона возить все, що попало, + один такий типу як з супермаркету; круті штуки! З ними гуляти набагато простіше! А щеее у на є толокар.

О, я вперше дізналась про існування цієї пекельної машини якогось бездітного ранку, коли спала собі з відкритим балконом, і раптом прокинулась від диких звуків, ніби комусь живцем відрізають голову. Я пам’ятаю, виглянула на вулицю, і побачила якусь мамашу з малим на ТОЛОКАРІ, він ліниво пересував ніжками, а машина котилась своїми пластиковими колесами по кривому асфальті з жахливими звуками. Той малий жив в нашому будинку, тож слухала я ці звуки не один місяць, і зненавиділа толокари як вид 🙂 Але ось Віці купили толокар, він зручно припаркувався у нас в вітальні, і що? І нічого – класна машинка, чьо!) Підросте трохи – весною – вийдемо з ним на вулицю! Аахаха 🙂

Processed with VSCO with c1 preset

5. Олівці і малювалки

Ну правда, Віка вважає, що це вона не малює, а пише, а точніше “писє” – і завзято це робить всім, що під руку попаде (поки що – слухняно на виділених мамою зошитах, листках чи табличках). Наш простий суворий варіант – старі мамині роздруківки з роботи  і кулькові ручки 🙂 Але є ще всілякі олівці-крайола (які Віка всі поламала, і які лишають сліди своїми крихтами) – і таблиці з крейдою. Останні я сховала, тому що крейда була всюди. Видаю зрідка, як “особливу розвагу” 🙂

Ну і ще у нас популярні з “дорічних” часів – бізіборд, книжки, мячі всіх форматів, і купа різних предметів, які стали іграшками поневолі (типу, мамині сумочки, кухонні причандалля і так далі). Сортери і пальчикові лабіринти плавно перестали її цікавити ближче до півтора року, як і всілякі “дзвенілки”-“пищалки”-“гралки”.

Отож – які іграшки в фаворі у ваших діток, розібрались. Далі!

  • Другий лайфхак – виділіть під іграшки якусь зону чи – якщо є можливість – кімнату. Вам просто буде легше прибирати – грубо кажучи, “зіпхати” все це добро в один кут, і мати чистий спокій. І зовсім не паритись про ніяке сортування і складання по місцях і поличках.
  • Третя порада – розділити всі “ходові”  іграшки на дві частини, і одну сховати. За місяць поміняти місцями “партії” – буде як нове!
  • Четверта – не тусуватись в дитячих магазинах просто так. Наша мама дуже любитель “забігти в іграшковий магазин прсото так” – і викинути гроші на якийсь непотріб. Іграшки треба дарувати не просто так – і навіть батькам. Іграшка має бути обдумана, і бажано подарована за якоїсь нагоди. Звичайно, півторарічка навряд чи оцінить свято Миколая чи й власний День Народження – але це суттєво “прорідить” ряди ваших емоційний покупок (а значить, зекономить кошти – і місце у сміттєвих пакетах).

Processed with VSCO with c1 presetІ ще! Навчіть дитину користуватись іграшками 🙂 Дитині не варто скидати на купу всі іграшки – обирай і грайся. Дайте їй щось одне – посидіть біля неї хвилину-другу – покажіть, як складати ті пазли чи вкладати ляльку спати. Не кажучи веж про те, що малеча граючись, вчиться і знайомиться з реальним життям, ви елементарно “виграєте” в часі: віддасте кілька хвилин, а натомість зекономите півгодини-годину, поки дитина повторюватиме за вами дії та ритуали 🙂 Замість того, щоб ходити за вами і хникати, бо нудно 🙂

 

 

Що думаєте про цей пост? Дуже цікаво!

Scroll Up