Курси для вагітних: місця щасливих людей

Якщо є час і можливість, майбутні мамочки, дозвольте собі це задоволення. Так, задоволення – мені здавалось тоді, на 22 тижні вагітності, я ну не те, що би “в казку попала”, але за відчуттями нагадало дитячий садочок (я любила ходити в дитячий садок). Ми всі розлягались на подушках і кариматах, біля мене товклися такі ж самі, як я, пузанчики, наша “вихователька” піклувалась, щоб нам не дуло-було зручно-тепло, і так далі. А чоловіки з повагою (і часом ще з жахом, але це рідко було) в очах дивились на нас, і носили за нами водички і поправляли подушки під боками 🙂

І хоча час наших курсів припав на пізню осінь і зиму, і пару разів я мусила добиратись на ту Кастелівку набитою 41 маршруткою аж від Чорновола…  Я справді дуже любила ті заняття.

Це було якось так по-новому, цікаво, трохи незвично, але дуже мило і особливо. Пам’ятаю, як ми з дівчатами спочатку обговорювали вагітний одяг (хто і де купує), потім – візочки і ліжечка, потім дитячий одяг і речі в пологовий, а потім вже й самі пологові… Ділилися враженнями, радили, підтримували одна одну. Як цього бракує вагітним дівчатам – особливо, на пізніх термінах! Правда?)

Відвідувати заняття, де тобі розповідають про вагітність, готують до пологів і знайомлять з такими ж, як оце ти, парами чи людьми (і все це у невимушеній, турботливій, дружній атмосфері) дуже і дуже прикольно. Найкраще, як на мене, це нетворкінг, але й багато корисного (а ще – впевненість, що годувати грудьми, постараюся народжувати природно, хочу бачити чоловіка на пологах і отримуватиму купу задоволення від свого мамівства) – це все вони, курси підвищення загальнолюдської кваліфікації (хе-хе), тобто, курси для вагітних 🙂

Плюс – як підказують мені “однокурсниці” – добре було почути про вакцини “на тверезу голову” і сформувати свою думку не у післяродовому ражі, коли немає часу не те що на роздуми, а й на сон чи туалет 🙂 Від себе додам – і багато інших тем “до” корисно обговорити і обдумати. 

У Львові таких курсів є досить багато, є безкоштовні, є недорогі, є трохи дорожчі; ми вибрали  платні, але не дорогі, просто тому, що вони підходили нам по графіку (я працювала до 8 місяця) і були в нашому районі.

Це були курси на Кастелівці (так, це Львів, хоча про цю вулицю мло хто чув; бічна Сахарова, навпроти СБУ) – Ляля До Ляля По. Ціна – близько 1200 грн. Наш курс складався з  10 занять, щоп’ятниці, на 7 вечора (якщо не помиляюсь?), раз на тиждень. Приходити було бажано обом (і мамі, і татові) – починались вони десь в жовтні, а останнє заняття було передноворічним. Тривало заняття близько 2 годин, і нас там було близько 10 людей щоразу (+- 5 пар), не завжди всім чоловікам виходило потрапити на заняття, були і дівчата без чоловіків.

14Вела курси дуже приємна пані Ірина, яка намагалась не лише підготувати нас до всіх моментів пологів і “пост-пологів” – а й позбавити страху перед неминучим 🙂 А страхи були у всіх, і у всіх різні – і звичайно, всі вони не зникли. Але особисто мені щоразу ставало легше морально, тому що я розуміла: я така не одна. Так співпало, що наші “однокурсники” були з нами приблизно однієї вікової категорії, і навіть +- роду занять та інтересів, тож спілкуватися було всім цікаво. Я вже постила десь у блозі нашу нещодавню зустріч (ми з малявками їздили у зоопарк Лімпопо); а ще у нас є невеличкий чат у месенджері, де можна щось конфіденційно розпитатися-поцікавитися чи й посміятися 🙂

Звичайно, після цих курсів ти не будеш озброєною до зубів, і в пологовому тебе багато що здивує (а після пологового – і взагалі, шокує). І – як підказують мені дівчата – ти все одно не знатимеш, як мазати пупок :)))  Але у тебе залишиться коло знайомих, у яких дітки “вашого” віку (а це часами – безцінно). А ще – купа приємних спогадів і море корисної інформації 🙂  Я не рекламую саме “наші” курси – їх є багато, я чула гарні відгуи про багато різних, і всі мої знайомі дівчата, які не пошкодували часу на цей досвід, були дуже задоволеними.

Але щиро раджу – спробуйте! Вам (а особливо, вашому коханому) буде чого навчитись – і де поспілкуватись на “саме ті” теми 🙂 

І найсвіжіший апдейт фото (з 15 жовтня 2018):

Що думаєте про цей пост? Дуже цікаво!

Scroll Up