Казка Про Мишку і Чарівні Черевички

Я би хотіла, щоб ця казочка навчила мою Віку, що всьому свій час.  У жодному разі не  применшуючи значення роботу балерин, танцівників та хореографів!:) 


В однієї Мишки були чарівні Черевички. Як тільки наша Мишка їх одягала – відразу починала танцювати. Черевички вміли  танцювати все – і вальс, і фокстрот, і сальсу, і навіть польку. Мишка свої черевички просто обожнювала, справді – вони в неї навіть стояли у спеціальному місці. На гарненькій шовковій  подушечці, у спеціальній білій шафці. Мишка щодня здувала з них пилинки, полірувала червоною хустинкою і танцювала кожного дня, кожного-кожнісінького!

Вранці, щойно прокинувшись, вона відривлась у рок-н-рол, після обіду шкварила легзінку, а пізно ввечері так вибивала ірландську чечітку, що гриміло на цілий ліс. Без своїх Черевичків Мишка нікуди не ходила – і навіть бігала збирати зернятка в поле, пританцьовуючи.

Аж якось одного ранку Черевички… зламалися! Мишка взулася перед дзеркалом, і якраз збиралась зробити перші “па” аргентинського танго – аж раптом щось пішло не так. Черевички почали плутатися носками, роз’їжджатися каблуками, Мишка кілька разів перечепилася, і полетіла головою в підлогу! Вона спробувала ще кілька разів, але поломка була серйозною – Черевички збивались, Мишка падала з ніг, набила пару гуль,  і зрозуміла, що час іти до Майстра. Як тільки Мишка показала свої Черевички пану Дятлу (взуттєвому майстру), він сказав:

-А-а! Он воно що! Не вперше таке бачу! Скажіть мені, пані Мишко, чи ви часто в своїх черевичках витанцьовуєте?

Мишка розповіла все, як є – щодня, а іноді навіть щогодини. А на свята та в неділю взагалі їх не знімає!  І дятел їй пояснив, що ці черевички непрості, а чарівні – то й одягати їх можна далко не завжди! А тільки в правильний час і в правильному місці.

-От дивіться, ви сьогодні вранці прокинулися. Вам що потрібно було зробити? Замести кімнату, розпалити грубку, напекти млинців. А ви що робили, прямо у піжамі?

-Танцювала рок-н-рол… – понуро сказала Мишка.

-От-от! Хата неметена, сніданок не готовий! А в обід ви мали назбирати зерняток на зиму, правильно? Але замість цього витанцьовували легзінку до сьомого поту! Запаси нульові, ви втомлені, нічого не зроблено. А ввечері ваші сусіди знизу, Кроти, дві години не могли вкласти спати своїх діток, так ви тупотіли з вашою чечіткою! Не той час – і не те місце, пані Мишко, я вам скажу. От ваші черевички і зламалися!

-І що ж тепер робити? – сумно спитала Мишка. – Я так люблю танцювати!

-Не хвилюйтеся, сіренька, я вам їх полагоджу. Але тепер пам’ятайте – щоб черевички були цілі, танцюйте не коли вам заманеться! А коли наступить правильний час…

-…і я буду в правильному місці! – зраділа наша маленька танцюристка. – Тільки як зрозуміти, коли прийшов час для танців?

– Тут все просто, – усміхнувся Дятел, – Час для розваг приходить тоді, коли всі важливі речі зроблено. А місце найкраще те, в якому ваші танцюльки нікому не заважають.

Все закінчилося просто. Дятел набив нові підківки, почаклував над черевичками, і Мишка засяяла від щастя. Вона забрала їх додому, поставила на шовокову подушечку, і більше ніколи не танцювала безкінечно. Вона зрозуміла, що є час для розваг – а є й для серйозних справ. І – що найдивніше! – тепер їй танцювати почали подобатися навіть ще більше, а Черевички навчилися танцювати ча-ча-ча і пасадобль!)

Мouse And The Magic Shoes
Мouse And The Magic Shoes

 

Що думаєте про цей пост? Дуже цікаво!

Scroll Up