Мама На Кухні: В’ялені томати

hd650x433_wmСкажете, господи, хіба це – мамська страва, та це ж висока кухня і всілякі витребеньки. Але ні! В’ялені томати – мамусі – це вітамни на круглий рік і купа користі, плюс – смачний і корисний складник такої популярної серед мам страви, як піца. Ну всі ж готують своїм малявкам піцу? Ну або принаймні, дуже хочуть спробувати?

Так от – на Сонячному Зайчику не просто собі рецепти з інтернету. Я публікуватиму лише перевірені і протестовані – і не аби-ким, а нашими мамуськами-фоловерами.

А тепер – сам рецепт:

  • 4 кг помідорів-слив (подовгастих, невеликих)
  • італійські приправи (або ж окремо сушені орегано, базилік, майоран, тощо)
  • сіль
  • олія (можна оливкову, можна соняшникову)

Ріжемо помідори на частинки (менші – на 2, більші – на 4), попередньо вирізавши корінці.  Помідори солимо за смаком, посипаємо спеціями. Беремо відразу 2 дека (якщо дозволяє духова піч), покриваємо пергаментним папером, на них розкладаємо наші помідори.

В електродуховці виставляємо режим “верх-низ” (без конвекції) і при темературі 80 градусів в’ялимо 4-5 годин (раз у півгодини привідкриваємо двері, щоб вийшла  зайва пара). У звичайній духовці – робимо все те ж, з найменшою температурою, і окремо по 1 деку.

Коли помідори готові (ви помітите – вони значно зменшаться в об’ємах!) – розкладаєте їх по банках, найкраще – півлітрових. У вас вийде 2-3 банки, не більше. Щільно натрамбовуєте охололими помідорами кожну банку, пересипаючи овочі (кожну третину порції) травами і тертим часничком, заливаєте олією. І далі стерилізуєте! Все!

Олійку після помідорів потім можна використовуватит як соус – наприклад, до пасти або просто на підсушений багет. Ням-ням!

Смачного, мамусі! 

Що думаєте про цей пост? Дуже цікаво!

Scroll Up