Книги ДЛЯ вікусь та вікунів

93ef1337-1cf9-4d65-97cc-3f7fb8eeafc9Інтуїтивне батьківство, “поради бувалих” та інтернет-серфінг – це все важливо; але ми з мамою Дашею (і Кукусею) переконані – що більше правильних книг [про батьківство і не лише] прочитано – тим легше, усвідомленіше і приємніше рухатися у будь-якому напрямку 🙂

Протягом року з хвостиком нашої батьківство-мамівсько-дитячої “кар’єри” у нас назбиралась добряча бібліотека (паперова, електронна і аудіо – також). Хочемо поділитися цікавими книжковими знахідками, протестованими на собі. Отож, маємо для вас два “рухомі” пости:

“Рухомі” – у сенсі такі, які постійно будуть доповнюватися новими рецензіями нашої мами (у пості “ПРО”) – про прочитані особисто нею корисні (а, може, і не дуже), цікаві (або нецікаві) і популярні (або якраз зовсім непопулярні) книги про педагогіку, виховання, розвиток та інші речі, явища і питання, що стосуються виховання дітей. А у пості “ДЛЯ” – про книжечки та книжулічки, протестовані нашою Кукусітою. Головне правило рецензій – писати лаконічно і зрозуміло, тому кожну рецензію я розбиватиму на умовні частини:

  1. Загальні враження
  2. Формат
  3. Автор
  4. Ідея

Приємного читання, мами-тато-дітки-буквоїди!  Хай кожна книжка  у вашому житті буле вчасною і особливою!


Книга №1:
Віммельбух “ЩО ЧУЄ КОШЕНЯ: ВЕЛИКА КНИГА ЗВУКІВ”  (видавництво “АРТБУКС”, 2016)

Processed with VSCO with g3 preset

Віммельбух – книга-комікс, для найменшеньких читунців 🙂 

Загальні враження

Хочеться розпочати з книжки, яка цікава саме маленьким читачам (тобто – зовсім-зовсім маленьким, таким, як, наприклад, Віка). Насправді, нам пощастило: Віка цікавиться книжками, на разі це її улюблені забавки 🙂 В неї їх близько двадцяти штук (а може, і більше) – від купальних, картонних і “інтерактивних”, до різних там казок, казочок та історій.  Ясно, що найважливіше для неї зараз  не глибокі сенси чи супергоризонти – а яскраві ілюстрації.

Processed with VSCO with g3 presetВона любить “читати” їх, сторінка за сторінкою, показує пальчиком на щоразу інші предмети, щось собі там називає, а найбільше любить, щоб ти їй називав, показуючи пальцем, все, що зображено на сторінці (“а це зайчик… а це дерево… а це дядько якийсь” – нічого складного, загалом). Тому-у-у  віммельбух “Що чує кошеня: велика книга звуків” – просто ідеальна для такого от малячого “читання”. Хоча на самій книзі вказано, що вона “від трьох років” – нам її подарували на перший день народження, і Віка її відразу особливо полюбила!

Формат

Processed with VSCO with g3 presetТак-так, це не звичайна книжка, а ВІММЕЛЬБУХ  – “книжка-розглядалка”, або як її називають у Вікіпедії – “мерехтлива книжка“; тобто, книга, повна різних ілюстрацій-малюнків-зображень… Такі книги страшенно популярні в Німеччині з 60-х років ХХ сторіччя, а  з 2000 – і в нас 🙂

Формат книги продуманий для діток – книга порівняно велика (25,6 на 33,5 см) (тобто, на одній сторінці поміщається відразу багато всього, і не так часто треба гортати), сторінки тверді і “стресостійкі” (ми ж маємо справу з майстрами-ламайстрами вищої категорії :)), і всі малюнки виконані чітко, контурно, яскравими фарбами (тобто, все – від дерев до тваринок, від людей і до предметів – легковпізнаване, і діти легко їх “прив’язують” і асоційовують з реальним світом).

Автор

Processed with VSCO with g3 presetАвтор книги- голландський ілюстратор Лізелот Верштеег – на жаль, крім того, що це нідерландський художник, навіть Гугл особливо багато інформації не видав 🙂 Тож дякуємо автору за шикарну книжечку! А німецькому художнику Алі Мітгутчу за ідею віммельбухів – тру-чтива для малесеньких книголюбів! 🙂

Ідея

Отже, наша книга розповідає про пригоди одного кошеняти, що подорожує різними цікавими місцями –  вона складається з 7 тематичних розділів: ферма, місто, зоопарк, пляж, ліс, парк, будинок (загалом, 14 сторінок). На кожній такій розгортці – безліч малюнків з підписаними звуками, які вони видають. Для маленьких діток дуже корисно – адже тут працює і візуальна, і аудіо пам’ять: вони розглядають яскраві малюнки, запам’ятовують звуки (а в старшому віці – ще й самі ці звуки читатимуть).

Всі малюнки і звуки допомагають познайомитись з оточуючим світом – на картинках всі знайомі персонажі (котики, песики, різні звірі, люди, професії…) і предмети; напрклад, один з перших об’єктів, які Віка стала пізнавати в книжці, був пучок барвистих надувних кульок (з сторінки №3, “Зоопарк”) – і не дивно, адже яскраві кульки з її дня народження були ще  “свіжі” в дитячій пам’яті 🙂

Processed with VSCO with g3 presetКруто і те, що книга “працює” на різний вік – для старших малюків на кожній сторінці є певні завдання (наприклад, відшукати 8 морквин, 8 морських зірочок, 5 зайчиків і так далі); тобто, книга вчить лічити, бути уважним, краще вивчати кольорои і форми.

Коротше, книга №1 для маленьких діток – гарненький український віммельбух про кошеня 🙂 Хай дітки звикають до літератури змалку – правда?)

 


Книга №2:
Сильвія Плат “Кухня Пані Вишеньки” (Видавництво Старого Лева, 2016)

19048481_1344577968960530_284648934_o

Зараз ви будете в шоці, бо зараз я вам розкажу про книжку-суміш накрохмалених фартушків, бабусиних пиріжків, “Гліцинієвої Алеї” і-і-і стімпанку 😃
Загальні враження
19022530_1344577938960533_312054719_oЦе най-найулюбленіша книжечка мами і бабусі, і Віки також, і хоча вона для трошки старших діток, не закохатися у її атмосферу просто неможливо 😃 По-перше, вона СМАЧНА. Смачне в ній все – сюжет (тут вам проо тости з джемом, пироги і какао з кавою і корицею), ілюстрації (оці акварельні замальовки кантрі-лайфу з білими верандами, рудими котами і ретро-меблями голубого кольору), назви (Яблунева Вулиця, пані та пан Вишенька, Сніжки та інші безмежні мі-мі-мі)… По-друге, цей шарм кухонного стімпанку 😃 Всі оці ретро-кавоварки, вінтажні міксери і пральні машини, мідні турки і круглуваті холодильники… Я не знаю, як ви, а я від цього всього просто тану! І відразу хочеться той картатий плед і ту чашку какао з імбирним пряником, і кота на коліна…19022751_1344577885627205_211037197_o
Ця книжечка належить до “кухонного підрозділу” Вікіних розваг (за компанію з різними прибамбасами для ігор на кухні) – і Віка завдяки їй вивчає кулірнарну лексику. А дорослим на кухні вона просто додає настрою – того такого затишкового, смачного, приємного, коли хочеться пити чай і сидіти під оранжевим абажуром. І наминати  сливові пиріжки!
Формат
Як і годиться дитячим книжкам – широка, зручна, якісна і “великобуквенна”, з твердою “безпечною” палітуркою і ілюстраціями від Богдани Бондар (молода і талановита художниця і перекладач, типово для команди, з якою працює ВСЛ). Це вона малювала всі ці милі листівки-візитівки для Старого Лева, та багато-багато іншого.
Мама любить гортати цю книжку під ранкову каву – вона класно пробуджує апетит!
Автор
19047077_1344577932293867_637093923_oСильвія Плат – американська письменниця і поетеса, що жила у часи Великої Депресії. Чесно – шукаючи інфо про цю жінку, я сподівалась на якусь суміш Марти Стюарт і Опри Уінфрі (така вже добра і позитивна ця її дитяча книжка). Та її життя було досить складним і трагічним – вона померла досить молодою, і письменницька слава прийшла до неї аж після смерті. У США вона більше відома як поетеса – і “Кухня Пані Вишеньки” це єдина її книга, перекладена на українську мову. Для мене все це стало ще одним відкриттям: виявляється, творити світлі і добрі історії можна не лише тоді, коли в житті все чудово 😃 Життєстверджуюче, правда?
Ідея
Ідея – бомба – ось тут і буде про #стімпанк 😃  Коротше, історія про те, як всі побутові прилади (до речі, ніколи раніше не зустрічала казок про побутові прилади? Це вже цікаво!) – вирішили “помніятися” своїми “техзавданнями”, і що з того всього вийшло 😃 Слухайте, такий незатертий сюжет – мені дуже сподобалось! Така собі історія про “сродну працю” по Сковороді – моя улюблена тема 😃 А якщо не копати так глибоко-філософськи, то просто дуже-дуже кумедна і добра історія з життя такої собі “відчайдушної домогосподарки” пані Вишеньки 😃
Коротше, якщо вам терміново потрібне натхнення, аби спекти своїй дитині рогаликів  – тримайте неподалік цю книжку! 😉 
 19022729_1344577918960535_1043785794_o

1 thought on “Книги ДЛЯ вікусь та вікунів

Що думаєте про цей пост? Дуже цікаво!

Scroll Up