Дитячий закордонний паспорт: як, коли і де

Виробляти документи” для більшості моїх знайомих звучить приблизно як “пройти дев’ять кіл пекла“: відразу уявляєш собі якісь жахливі будівлі зі злими тітками і дядьками, довгу чергу з не менш злими бабульками, місяці очікувань, підсовування шоколадок та інші дурні бюрократичні штуки, невідомі білим людям.

Якщо ж заходить мова про документи для дитини – то це потрійно розпачливе “блін!” – тому що всі ці черги і всіх цих тіток треба пройти з ймовірно-плачучою-голодною-невиспаною малечею на руках, і вислухати мільйон “треба було вдома залишити” чи “о, починається”.

Ну я типу теж не в захваті, коли доводиться когось пропускати в черзі, тим більше, в державних установах, але ж мова не іде, що пропускання – приємна річ; а про те, що це – вимушена доза доброти 🙂 Таке собі насильницьке добро, яке ви мусите проявити, якщо хоча б наполовину соціалізована істота. Але  зараз не про це!

 

Цей пост про те, як зробити дитині закордонний паспорт без занурення в чиновницько-бюрократично-черговий-бабулічний піпець. 

Отож – до вашої уваги ідеальний варіант вироблення закордонного паспорта для малюсіньких діток (за новим законодавством, з 2016 року дитина мусить мати окремий паспорт для виїзду закордон). Пишу суто зі свого досвіду (Вікусі ми зробили паспорт у віці 10 місяців).
 

Всі-превсі деталі можна знайти тут https://pasport.org.ua/ А ще більше деталей дізнатися тут 0322611430 або тут 0322611434. А на ділі все виглядає так: ідете в “Паспортний сервіс” на Словацького (прямо в приміщенні Головної Пошти), або на Хмельницького, 212 (ми робили на Словацького, тому де там саме на Хмельницького, я не в курсах); у будні з 9:00 до 20:00, без перерви на обід, і в суботу з 10:00 до 16:00, можна без попередньої реєстрації (черг там не буває), берете все по списку нижче, і за 7 робочих днів або за 20 робочих днів маєте документ.

Вам потрібно: дитинамама або тато (той, з ким прописана дитина) і пакет документів:

  1. мамин (або татовий) український паспорт
  2. дитяче свідоцтво про народження
  3. свідоцтво про шлюб батьків
  4. ідентифікаційний код дитини (ВАЖЛИВО! якщо такого документа у вас ще немає – можна БЕЗ нього)

Важливо! Раніше була ще потрібна довідка з ЖЕКу, але тепер це не потрібно. Тільки перелічені вище документи! І ще! Паспорт може забирати і мама, і тато. Головне – мати при собі документи 🙂

При бажанні, можна ще з собою мати фото дитини 10 на 15, але це непотрібно, бо вони там роблять фото безкоштовно; його вартість входить у ціну послуг “Паспортного сервісу”, і якось здешевити послугу (“бо у вас вже є фото”) не вийде.

Вартість наступна: виготовлення паспорта за 7 днів (робочих – тобто, не враховуючи неділь і свят) – 1245 грн, за 20 днів – 990 грн; з них – 400 грн вартість “Паспортного сервісу”.

Звісно, в класичних паспортних столах можна і не доплачувати “зайвого”, але якщо ви хочете зробити паспорт швидко, якісно і комфортно, то – чесно – ті гроші того варті. Вся процедура займе близько 30 хвилин, з вами охоче і люб’язно спілкуються, є ігрова зона для діток, я вже мовчу про кулери-туалети, коротше, норм!

До речі, “Паспортний сервіс” є не лише у Львові та Києві, а й в багатьох інших містах (деталі – на сайті).

Одним словом, вперед – досить боятися “паперових монстрів” 🙂 

 

Що думаєте про цей пост? Дуже цікаво!

Scroll Up