Волосся після пологів: інтерв’ю з трихологом (+ мій досвід)

 Після народження дитини я була настільки зайнята, що часу на догляд за собою просто не було. І якщо зайві кілограми зникли практично без спеціальних втручань – завдяки щоденним довгим прогулянкам з візком та грудному вигодовуванню, то зі всім іншим був повний аут. Особливо, це стосувалося мого волосся.

Якщо відверто, у перший рік після пологів моя зачіска перетворилася на справжню катастрофу. Якщо вагітною я, навпаки, була задоволена своєю шевелюрою – волосся було густим і блискучим, – то вже на третій місяць після пологів у мене настільки активно випадало волосся, що я витягувала його з голови цілими пасмами. Я збирала волосся в пучок, перестала мити його надто часто, робила спеціальну маску (про яку я розповідала тут), і якось по трохи волосся перестало випадати. Але його залишилась половина – і це тільки половина проблеми. Через постійні пучки, гумки, неякісне миття і довге перебування на сонці, воно стало сухим, сіклося з шаленою швидкістю, і я вже реально почала подумувати про стрижку.

На щастя, перед тим, як постригтися, я вирішила піти не просто в салон до перукаря – а до лікаря-трихолога (якщо комусь цікаво,  я по рекомендації колеги, була в клініці естетичної медицини Мирослави Новосільської (вона знаходить в центрі міста, неподалік “Ляльки”). Виявилось, що кератинування, стрижки чи ще якісь радикальні методи необов’язкові – волосся можна просто пролікувати. 

Власне, мені  й хотілося не просто візуально покращити його стан, а зробити здоровішим. Воно було тонке, з посіченими кінцями, і так далі. Отож! Спочатку мені провели трихоскопію (фототрихограму) – спеціальну процедуру, коли лікар за допомогою комп’ютера спеціального апарату (трихоскопа) дослідила стан мого волосся і шкіри голови. Я вперше в житті робила таке, насправді, це дуже круто, якщо лікар може якісно проаналізувати ваше волосся (чесно, вигляд волосся, збільшеного в багато кількість разів, просто вражає).

волосся після пологів

Після аналізу, лікар порекомендувала  – в моєму випадку – зробити лікувальну процедуру під назвою “реконструкція волосся”. Процедура зовсім безболісна і навіть приємна! Вона полягає в тому, що спочатку на волосся наносять спеціальну емульсію (активні інгредієнти – екстракти рису, базиліку, ефірна олія лаванди, а ще кераміди, пшеничні протеїни та мікроелементи (залізо, цинк, мідь, тощо).  Потім – за допомогою спеціальних ультразвукових утюжків – цю есенцію фіксують по всій довжині волосся. І на завершення, дають на хвили двадцять спеціальну лікувальну маску, щоб закріпити ефект. Вся процедура зайняла близько двох годин. По ціні – залежить від довжини і густини волосся, не скажу, що це дешево, але ціна цілком прийнятна як для лікування.

Моє тонке посічене волосся, не втративши у довжині – стало виглядати набагато краще. Зміни помітив навіть мій чоловік – а він у нас хлопець не з найуважніших до таких жіночих речей 🙂 Воно стало не лише більш блискучим та акуратнішим, а й живішим, важчим і приємнішим на дотик. Вважаю, що для дівчат, які не дуже хочуть прощатися з довгим волоссям, це оптимальна процедура! Рекомендую всім – і особливо мамам, які не мають часу регулярно бігати до фахівців стригтися чи підтримувати форму.


Дівчата, після того, як я навела порядок зі своїм волоссям, я вирішила взяти у лікарки, Мирослави Новосільської, невеличке інтерв’ю – спеціально для читачок мого блогу! Як правильно доглядати за волоссям, як харчуватися, якими конкретно брендами різних рівнів і цін, а також, розпитала про все, що стосується волосся вагітних, годуючих грудьми та мам відразу після пологів. Дуже дякую пані Мирославі за привітність, контактність та професійний підхід. Отже:

Мирослава Новосільська –  кандидат медичних наук, лікар дерматолог – онколог,  трихолог, лікар та засновниця Клінки Естетичної Медицини. Член Польського лікарського товариства естетичної медицини та антиейджу. Кілька місяців брала активну участь в Світовому конгресі трихоскопії, та пройшла додатковий курс по, власне, трихоскопії шкіри голови та волосся (звідки привезла багато новинок у сфері трихології).

Кожного місяця Мирослава проходить кількаденне стажування в Центрі трансплантації волосся при Медичному Госпіталі Стамбула. Лікар Новосілька щодня робить кілька операцій по пересадці волосся чоловікам та жінкам, консультує та підбирає правильний догляд та лікування.


– Доброго дня, Мирославо. Розпочнемо з теми, яка особливо актуальна для всіх жінок. Як змінюється волосся та стан шкіри голови з вагітністю та після пологів?

По-перше, під час вагітності – під впливом збільшення кількості жіночих гормонів –  роговий шар шкіри потовщується. Якщо простими словами, то на самих волосинах збільшується кількість лусочок, тому волосся може стати товстим і густішим.

Також, до кінця першої половини вагітності, починається період посиленого росту і розвитку плоду. Цей етап охоплює всі процеси в організмі, і стан волосся мами також. Волосяні цибулини стають дуже міцними, вони в змозі утримувати волосся довше, ніж зазвичай. Тому волосся на голові стає більше. Іноді, через дуже щільне розташування волосин, один до одного волосся може змінити напрямок свого зростання. Тому може з’явитися відчуття, що на голові відразу кілька верхівок, але це не так. Просто волосся росте в різні боки – і погано вкладаються.

Але  крім цього, на початку вагітності збільшується сальність шкіри (і шкіри голови також). А також посилюється вироблення специфічної клейкої речовини, яка скріплює лусочки волосся між собою. Волосся перестає добре вкладатися в зачіску, гірше тримає завивку, швидше стає жирним і створює відчуття “важкого”. Хоча у деяких випадках, це плюс (сухість волосся під час вагітності є вкрай рідкісним явищем).

Останній етап змін стану організму і початок повернення до звичайного функціонування – це період лактації (годування) і відмови від неї. У перші місяці після пологів, як правило, серйозних змін стану волосся в порівнянні з вагітністю не відбувається, тому всі вищеописані явища характерні і для перших місяців після пологів.

А от після 3-4 місяців після пологів починається повернення жіночого організму до звичайного гормонального стану. Кількість лусочок на шкірі, нігтях і волоссі стає таким же, як було до пологів, зникає підвищене саловиділення, іноді навіть може виникати сухість шкіри, що викликає свербіж, легке печіння. Волосся випадає, що – природно – змушує жінок хвилюватися!

-Чи можливо якось профілактично доглядати за волоссям під час вагітності (чи навіть ДО вагітності), аби максимально зберегти стан волосся ПІСЛЯ пологів?

-Якщо вагітність планована, і є час підготувати свій організм – найперше, я б радила правильно підібрати комплекс вітамінів. Вони мають бути на натуральній основі, які профілактично “підстрахують ” при розумінні проблеми яка вже є, або буде з часом.

-Якими засобами для волосся (торговими марками, брендами) ви б радили користуватися вагітним та годуючим грудьми?

– Тими, що містять різного натуральні екстракти. Під впливом гормонів, жирна шкіра голови може стати сухішою або навпаки, можуть змінюватися проміжки часу між миттям. Пам’ятайте: мити волосся потрібно у міру його забруднення. Не бійтеся змінювати свої звички!

-Чи змінюється волосся (і стан шкіри голови) з віком – тобто, чи після якогось віку (скажімо, після 30-ти або після 40-ка) догляд за волоссям слід круто змінити? Якщо так, то що додати у догляд за волоссям (а що забрати)?

У більшості людей перша сивина з’являється після 35 років – і посилюється у 50-річних. Раннє посивіння може спровокувати серйозна тривала хвороба. Швидше сивіють ті, хто зловживає горілкою та кавою, страждає від хронічної перевтоми, не вживає овочів і риби. Сивину може спровокувати навіть довге перебування на сонці, а ще стреси які так часто трапляються в сучасному світі .

-Що найбільше псує волосся? Ваш особистий професійний рейтинг

1- майстри перукарі з неякісними приладами;

2- неправильно підібраний догляд за шкірою голови та волоссям;

3 – нестабільність в догляді (відповідна маска для волосся повинна бути хоча б раз в 2 тижні більше, і не менше, ніж 5 хвилин)

-Ваше особисте ставлення до таких процедур:

  • кератинування волосся – не шкодить, але і не лікує. Це, як кокон, тимчасовий захист.
  • нарощення волосся – гарно, але вага волосся виснажує цибулину, воно стає слабшим та легше випадає. Якщо майстер робив нарощення якісно і професійно, дотримуючись усіх правил, то ця процедура є чудовою альтернативою відрощуванню довгого волосся.
  • фарбування звісно, що фарбування, укладки та вирівнювання утюжками та плойками шкодять волоссю. Тому різноманітні відновлення та реконструкції волосся, які ми пропонуємо робити нашим клієнтам кожних 6 міс, допомагають підтримувати волосся в тонусі.

– Основні правила по догляду за волоссям від Мирослави Новосільської?

Правильно підібрані засоби лікарем трихологом для догляду за волоссям – це найперше. Далі – повноцінний захист від сонячних променів. І по-третє, регулярні процедури реконструкції волосся. Наприклад, процедура по відновленню волосся з допомогою професійної косметики Organic Way, Rebuilding Treatment Series.  Ще дуже гарно оздоровлює волосся концентрат B-Trixil Complex – ампулки від фірми Lendan. Основна їхня дія спрямована напряму на стрижень волосини, живлячи його. Також цей метод ефективний, як профілактика випадіння волосся. Ну і стрижка! Волосся може бути довгим, однак недоглянутим та безформним.  Гарна якісна стрижка – це один з найефективніших методів підтримувати волосся у формі.

-Три найкращі бренди по догляду за волоссям економ-класу (на вашу думку)

-Я не прихильниця використання дешевих засобів для догляду за волоссям, бо складники такої косметики не є натуральними, а, як показує досвід, зазвичай, виготовлені штучним способом.  Однак, з бюджетних засобів можу виділити

1) Dove

2) Dr.Sante

3) Ziaja

-Три найкращі бренди по догляду за волоссям (середній сегмент)

1)L’Oreal

2)Vichy

3) O-way

-Три найкращі бренди по догляду за волоссям (преміум-клас)

-Мої фаворити у догляді за волоссям (перший бренд є у нас в клініці, найчастіше чую від своїх клієнтів позитивні відгуки про цю косметику):

1)Clarena

2)Nouvelle

3)Matrix

-Яка процедура по догляду за волоссям зараз №1 по трендовості у світі?

-З найпоширеніших можу виділити: процедуру «Гарячі ножиці» – вона вже не перший   залишається в тренді, адже це досить ефективний спосіб боротьби з посіченими кінчиками. Якщо процедуру робить досвідчений майстер, то результат приємно вразить клієнта.

-Харчування і волосся: які продукти живлять волосся, а які – руйнують?

Обов’язково вживати продукти, багаті залізом – печінка, червоне м’ясо, абрикоси, морква. Також потрібно їсти побільше бобових, зелені, яєць, горіхів і злаків, що містять  в собі вітамін В.  Важливо вживати продукти, багаті вітаміном Е, оскільки вітамін Е сприяє циркуляції крові (постачання поживних речовин і кисню до волосяних цибулин). Вітамін Е є в таких продуктах: масло, (рослинне і вершкове), яйця і злаки.

– Кава і волосся? Алкоголь і волосся? Сигарети і волосся? Солодке і волосся? (якщо можна, коротко про шкідливі звички і їх вплив на волосся)

– Щодо кави – її краще використовувати ззовні. З кави рекомендують робити маски для волосся та шкіри голови, вважається, що кава в косметиці стимулює дію волосяних фолікулів. Щодо куріння… Зазвичай волосся в курців-жінок рідке і тьмяне. Це просто пояснити: куріння звужує судини. Кров погано постачається  до цибулинок волосини, не живить волосся. Тому про пишне доглянуте волосся при курінні не варто і мріяти. Куріння та алкоголь – основні причини випадіння волосся.

Ну і алкоголь… При регулярному вживанні спиртного організм не встигає виводити продукти розпаду алкоголю. Токсини накопичуються в організмі, і починають все сильніше заважати його роботі. Згодом відбувається закупорювання дрібних судин – капілярів, що ведуть до волосяних фолікулів. Оскільки це найдрібніші судини в людському організмі, вони страждають першочергово (і досить сильно).

Що ж стосується солодощів, цукор має властивість поглинати білки, які дуже важливі для здоров’я нашого волосся. Крім того, для гарного росту волосся необхідний вітамін Е, а цукор, знову ж таки, значно знижує вміст цього вітаміну в організмі

-Яку процедуру (з тих, що практикуються у вас в клініці) по догляду за волоссям ви б радили всім без винятку жінкам?

-Відновлення волосся з допомогою професійної косметики Organic Way, Rebuilding Treatment Series – повна індивідуальна програма, яка насичує волосся його основними компонентами. Рослинні білки, які відновлюють структурні пошкодження шляхом реконструкції молекулярної структури кератину; ліпіди, які створюють захисний шар навколо кутикули; мікроелементи та мінерали, які забезпечують міцність, м’якість та стійкість волосини.

-Про яке волосся ви можете твердо сказати: “Мені воно подобається!”

– Те, що сяє здоров’ям!

-І на завершення –  знаменитість, у якої, на вашу професійну думку, справді  красиве, живе волосся?

-Серед брюнеток – Моніка Белуччі, серед блондинок – Тіна Кароль.

Одним словом, мамусі, нам є на кого рівнятися 🙂 Доглядайте волосся, їжте здорову їжу, намагайтеся не зловживати поганими звичками – залишайтеся красивими та здоровими завжди!

Що думаєте про цей пост? Дуже цікаво!

Scroll Up